Postup: Do hrnce dáme 4dl vody, přidáme celé kakao a dáme za stálého míchání vařit. Mezitím utřeme 20 dkg másla s 10 dkg cukru. Přidáme vlažné uvařené kakao. Nakonec tam dáme 2 balíčky (240g) dětských piškotů. Vše zamícháme a namačkáme do dortové formy a dáme do lednice ztuhnout. Nakonec před podáváním zdobíme šlehačkou.
Sešly se mi doma dcery "lenky", tak jsem využila příležitosti a "upekla" jim k svátku společný dort podle vašeho receptu. Neměl chybu a jen se po něm zaprášilo. Milovníkům sladkostí bych ho trochu víc ocukrovala, ale mně jeho hořkost přišla velmi vhod stejně jako mému vnoučkovi. Rychlý a výtečný. Vřele doporučuji.