Pobyt v Doubici jsme měli objednaný i zaplacený už od dubna a když nastal čas, tak jsme vyrazili. Nebudu skrývat, že jsme byli zvědavi, jak to na kraji Českého Švýcarska bude vypadat a kam budeme moci.
Mimo jiné cíle, které jsme měli naplánované, bylo i Hřensko, aniž jsme v době plánování věděli, co se tam stane. Do Hřenska jsme museli "spodní cestou", protože přes Jetřichovice byla cesta uzavřena. Z Hřenska jsme jeli směrem na Meznou a spatřili apokalypsu. Samozřejmě šlo nefotit. Představovali jsme si, jak to muselo být hrozné a "viděli" hasiče, jak bojují s hadicemi a ohněm podporovaným větrem.
Pořídil jsem pár fotografií a vy máte možnost je vidět. Myšlenky nechám na vás.
Děkuji za fotoreportáž, která je le moc smutná. Bude asi chvíli trvat, než se s tím příroda vypořádá. Ale už asi nikdy to po požáru nebude vypadat tak, jak to vypadalo před požárem.
Bylo to smutné, ani jsme nemluvili, jen zírali. Ale věříme, že se příroda vzpamatuje a jednou tase zazelená. Jinak cestou z Jetřichovic do Doubice, kde jsme měli pobyt, sice nejsou plochy spálené, ale je zde velká kalamita, stromy popadané, hodně i prořezané a nebylo to o moc smutnější než spáleniště...