Večer jako jiný,
čísi hlasy v dáli,
unavené stíny
na nás naléhaly,
k čemu dlouhé věty,
stačí Milá, Milý,
dva rozdílné světy
k sobě přistoupily.
Byly tu tvé ruce,
někdy bez ostychu,
tlukot tvého srdce
vnímala jsem v tichu,
touha zas a znova
nabízela rámě,
láskyplná slova
řekla vše i za mě.
Sny se občas pletou,
čas si v koutě hoví,
žádnou krásnou větou
lásku nevysloví,
kdo má na tom vinu,
zbytečně se ptáme,
v doprovodu stínů
sami uléháme.
6
komentářů
Dana Puchalská
9.12.2019 15:18
Zuzano, básně o lásce mám ráda. Ikdyž jsou jako tato trochu melancholické. Děkuju.
Soňa Prachfeldová
9.12.2019 12:09
Tvá melancholická milostná poezie je nevyčerpatelná a vždy okouzlující.
Věra Ježková
9.12.2019 11:59
Ach, Zuzko … ♥
Anna Potůčková
9.12.2019 10:21
Zuzko opět moc hezká básen a opět o lásce! Moc Ti ji přeji snad Ti jde už vstříc!
Hana Nováková
9.12.2019 09:54
Zuzko, hezky to napsala Marie D. a já si dovolím se k ní připojit. a jen doplním. Čas hledání lásky není omezen a taky láska nikdy nespí jen dřímá a je na každém z nás, kdy a jak ji probudí.... tak hodně štíska
Marie Doušová
9.12.2019 09:19
Zuzko,máte krásnou duši a ta Vám moc sluší. Vaše básně jsou jak láska nedokončená a stále vnímaná a silná touha ji uchopit a mít navěky.Máte nadání vyjádřit to, co hodně žen cítí a neumí tak krásně napsat. Vždy se těším na další báseň.Dík.***********
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 24. týden
Rozkvetly louky, zahrady i truhlíky na balkonech. Ano, tématem kvízu tohoto týdne budě "květena".
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?