Když jsem vybírala fotky pro můj první retropříběh, našla jsem ještě mnoho dalších. Dovolím si přidat pár vzpomínek z doby mých studií na střední škole. Tenkrát jsme jezdili na brigády – brambory, chmel, heřmánek, cvičili spartakiádu, někdo s nadšením a někdo jen proto, že to bylo povinné (můj případ) v rámci tělocviku.
Majáles. Vzpomínáte? Oslavy jara a krás studentského života. Průvody různě recesisticky oblečených studentů městem. I v dnešní době se Majáles v některých městech slaví, ale už trochu jinak a bez průvodu.
Tak zavzpomínejte se mnou, určitě každý z nás něco z toho zažil.
Zapátrejte ve svých albech, vyberte ty nejkrásnější fotografie a sestavte z nich svůj "Retropříběh". Tři nejzajímavější retropříběhy oceníme velkokapacitními flashdisky. Pravidla soutěže s názvem "Můj retropříběh" najdete zde.
Opravdové retro a zajímavé fotky, dobrý nápad. Já cvičila ještě na posledním všesokolském sletu v osmačtyřicátém jako starší žákyně a byl to úžasný zážitek, ale fotky žádné, bohužel.
Vzpomínám! Moc fotek z těchto časů nemám, ale v paměti jsou stejné jako ty tvoje, i když Majáles mi tam chybí. Brigády jsem milovala, spartakiády nenáviděla.
Jé,tak to jsou opravdu parádní fotky.Tenkrát jsme doma ještě neměli foťák.A brigády si dobře pamatuji.Byla to prima šance se neučit.A na práci jsme byly zvyklé z domu.Majálesy byly mimo mě,ale průvody na 1.máje,tak to bylo povinné.Ty první jsem prožívala s nadšením a později mi maminka psala omluvenky-sázení brambor,nevolnost a podobně.Moc hezká vzpomínka na časy minulé.Díky.
Ano, pěkné fotky..Pamatuji si Majálesy v Praze 1965-1968.
Ty Majálesy jako byly na gymplu trvají asi stále stejně. Nerebelují či ano? Vím to jen od svých vnoučat,mohu se mýlit.